Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_bmeko.jpg

III edycja Wielkopolska Liga Bilardowa

32 osoby w wieku od lat 9 do 18 stanęły przeciwko sobie 23 października 2012 r. w III edycji Wielkopolskiej Ligi Bilardowej Juniorów. Oprócz podopiecznych Ilony i Pawła Galeja  z UKS Bila Zduny, w turnieju wzięła udział grupa bilardzistek ze Szkoły Podstawowej w Baszkowie oraz najstarsza grupa bilardzistów pod opieką Mieczysława Kruszczyńskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach . Mecze rozgrywano w Zdunowskim Centrum Bilardowym przy Zespole Szkół w Zdunach oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalncyh w Zdunach.
Mecze rozgrywano w odmianę 9 – bil do trzech wygranych partii. System naprzemiennego rozbicia który był stosowany w całym turnieju bardzo wyrównał poziom i spowodował, że wiele meczów kończyło się wyrównanymi wynikami. Ciekawostką jest, że w turnieju wzięli udział zarówno zawodnicy II ligowi na czele z gwiazdami grającymi już na poziomie czołówki Polskiej jak i młodzi adepci , którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie bilardowym! Każdy więc mógł się czegoś nauczyć i dostać dobrą lekcję bilarda.
Po pięciu godzinach gry została wyłoniona najlepsza czwórka w poszczególnych kategoriach wiekowych, która zagrała o nagrody specjalne, ufundowane przez firmę Makmarketing z Kielc  i Itecom z Krotoszyna. W pierwszym meczu Weronika Karwik pokonała Konrada Witka 3:1, w drugim Piotr Swora zwyciężył z Konradem Krukowskim 3:0. Tak więc w finale spotkała się para rówieśników z UKS Bila Zduny Piotr i Weronika. Mecz był bardzo zacięty. Przy stanie 2:1 dla Weroniki, Piotr zagrywając białą o bandę popełnił faul i Weronika wykorzystała ten błąd i zwyciężyła 3:1. Zgarnęła pulę nagród dla zwycięzcy z upragnionym pokrowcem na 2 kije. Na drugim miejscu chyba jednak ogólnie zadowolony z występu, choć zapewne czujący po tym spotkaniu niedosyt Piotr Swora, a na trzecim miejscu Konrad Witek, który pokonał Konrada Krukowskiego 3:1.

Po rozegranych trzech turniejach  nastąpiły umocnienia na fotelach liderów. W kategorii dziewcząt prowadzi Marzena Wachowiak, w kategorii juniorów Karol Wiatrak, w juniorach starszych Konrad Krukowski natomiast w pupilach na pierwsze miejsce wysunął się Filip Poczta.

Aktualne rankingi.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.