Partnerzy

Sponsorzy

Artykuły

V Turniej Bilard Sport Amator Challenge 2012

W sobotę 22 września w Zdunowskim Centrum Bilardowym odbyły się ostatnie, piąte eliminacje do Bilard Sport Amator Challenge 2012. W turnieju z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy z Dolnego Śląska. Drugie i trzecie miejsce zajęli zawodnicy z Wrocławia Jakub Kucharski i Robert Baylis. Zwyciężył zawodnik z Ostrowa Wlkp. Patryk Kubicki. Ze Zdun najlepiej zagrał Kamil Szymanowski, który w półfinale uległ J, Kucharskiemu 4:2. Cały turniej czołówka zdunowskich bilardzistów grała bardzo skoncentrowana i wygrała pojedynki z wyżej punktowanymi przeciwnikami. Kamil Szymanowski w ładnym stylu pokonał wicelidera rankingu Krzysztofa Gołąb z Wrocławia 4:2, Konrad Witek pokonał dużo starszego Patryka Sikorę z Ostrowa Wlkp. 4:2.
Po rozegraniu wszystkich pięciu eliminacji zwyciężył w rankingu Patryk Kubicki z Ostrowa Wlkp. Drugie miejsce zajął Jakub Kucharski a trzeci Krzysztof Gołąb. Obydwaj z Wrocławia. Czwarte miejsce zajęli ex aequo zawodnicy UKS Bila Zduny Kamil Szymanowski i Sebastian Gradel. Tuż za premiowanym miejscem wyjazdem na Mistrzostwa Polski Amatorów, na szóstym miejscu znajduje się Karol Wiatrak ze Zdun i Grzegorz Kośmider z Krotoszyna. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju sprawował opiekę sędzia PZBil Paweł Galeja.
Piątka najlepszych bilardzistów ze zdunowskich eliminacji weźmie udział w dn. 23 – 25 listopada 2012 r. w Mistrzostwach Polski Amatorów w Łodzi. Gratulujemy!
Tabela po V turniejach znajduje się tutaj.

IV Turniej Bilard Sport Amator Challenge 2012

Po trzech turniejach Bilard Sport Amator Challenge w Zdunach, w których dominowali zawodnicy z Dolnego Śląska zwycięstwo odniósł zawodnik UKS Bila Zduny Sebastian Gradel. Cały turniej czołówka zdunowskich bilardzistów grała bardzo skoncentrowana i wygrała pojedynki z wyżej punktowanymi przeciwnikami. Karol Wiatrak w ładnym stylu pokonał wicelidera rankingu Krzysztofa Gołąb z Wrocławia 4:1, Kamil Szymanowski pokonał lidera rankingu Patryka Kubickiego z Ostrowa Wlkp. 4:3.

Sebastian w półfinale pokonał lidera rankingu Patryka Kubickiego 4:2, w finale Karola Chlebosia 4:3. I odniósł pierwsze w tym roku zwycięstwo w eliminacjach do Mistrzostw Polski Amatorów. Drugie miejsce zajął Karol Chleboś z Ostrowa Wlkp. Trzecie miejsce zajęli Patryk Kubicki i Robert Baylis. Dzięki temu zwycięstwu Sebastian awansował w rankingu na czwarte miejsce. Karol i Kamil zajmują odpowiednio piąte i szóste miejsca. Do zakończenia eliminacji pozostał jeden turniej, który zostanie rozegrany we wrześniu.

Tabela po IV turniejach znajduje się tutaj.

II turniej Bilard Sport Amator Challenge 2012

W sobotę 25 lutego 2012 w Zdunowskim Centrum Bilardowym UKS „Bila” przy Zespole Szkół w Zdunach odbyły się drugie eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów 2012. Do walki stanęli zawodnicy z Krotoszyna, Ostrowa Wlkp., Oleśnicy, Wrocławia i Zdun.
Z roku na rok coraz wyższy poziom można zaobserwować na turnieju w Zdunach. W tym roku pojawienie się bilardzistów z Wrocławia i Oleśnicy spowodowało podniesie poprzeczki dla pozostałych uczestników turniejów. Pomimo, iż w pierwszej fazie turnieju zdunowiacy pokonali wrocławian, w meczach o wejście do ćwierćfinału Kamil Szymanowski pokonał Jakuba Kucharskiego 4:2 a Sebastian Gradel wygrał z Krzysztofem Gołąb również 4:2, to zwycięskie punkty znów pojechały do Wrocławia. Pierwsze miejsce zajął Jakub Kucharski, drugi Misiewicz Radosław z Oleśnicy a trzecie Krzysztof Gołąb i Sebastian Gradel ze Zdun.  Kolejny turniej już 31 marca 2012r.

III turniej Bilard Sport Amator Challenge 2012

III turniej Bilard Sport Amator Challenge 2012 rozegrany 31 marca 2012 w Zdunach obfitował w mnóstwo niespodzianek. Do gry przystąpili zawodnicy z Wrocławia, Krotoszyna, Oleśnicy, odnowiona ekipa z Ostrowa Wlkp i Zdun. Najwięcej radości trenerowi - Pawłowi Galei i sobie samym sprawili młodzi adepci ze Zdun. Filip Poczta stał się postrachem krotoszyńskich bilardzistów. Najpierw pokonał Daniela Antoniewicza 4:1. Po przegraniu z Karolem Wiatrakiem 3:4, trafił na kolejnego zawodnika z Krotoszyna Adama Pługowskiego, którego również pokonał 4:1. Dopiero Marcin Kłopocki zatrzymał zmęczonego kilkoma meczami młodego bilardzistę i wygrał z nim 4:2.

Jeszcze większą sensacją zakończył się pojedynek Anita Radzimirska - Jakub Kucharski. Nikt przed meczem nie dawał szans młodej bilardzistce ze Zdun w pojedynku z utytułowanym bilardzistom wrocławskim. Jednak po wygraniu przez Anitę trzeciej z kolei partii, oczy wszystkich widzów zgromadzonych w Zdunowskim Centrum Bilardowym zwróciły się na ten stół.  Każda bila wbita przez Anitę spotkała się z dużym aplauzem. Anita ze stoickim spokojem wbijała swoje kulki i nie zostawiała przeciwnikowi łatwych bil. Przy faulu ostatniej bili Jakub poddał partię i Anita przy dużym aplauzie wygrała 4:1!!

Niestety pozostali zawodnicy ze Zdun nie grali tak koncertowo i punkty zwycięzcy pojechały tym razem do Oleśnicy. W bardzo wyrównanym finale Radosław Misiewicz z Oleśnicy pokonał Patryka Kubickiego z Ostrowa Wlkp. Po trzech turniejach Radosław zajmuje szóste miejsce, pomimo iż nie brał udziału w pierwszym turnieju. Przy takich wynikach oleśnicki bilardzista na pewno dołączy do finałowej piątki, wygrywającej paszporty na Mistrzostwa Polski Amatorów w Łodzi.

Tabela po III turniejach znajduje się tutaj.

Terminarz 2012

28 styczeń 2012

25 luty 2012

31 marzec 2012

19 maj 2012

22 września 2012

W związku z brakiem wszystkich turniejów w kalendarzu PZBil terminarz może ulec zmianie, dlatego proszę od czasu do czasu tutaj zaglądać.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.