Partnerzy

Sponsorzy

Artykuły

Dzień Dziecka w Bili

W sobotę 1 czerwca 2013 r. - druga odsłona Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej zgromadziła w Krotoszyńskim Centrum Bilardowym 40 najmłodszych bilardzistek i bilardzistów z Akademii Bilardowej Rokietnica, Sokół Brody, DSB Baribal Lubin, Bila Krotoszyn oraz UKS Bila Zduny. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju rozgrywanego w odmianę 9 – bil czuwali sędziowie PZBil Ilona i Paweł Galeja.

Po kilku godzinach zaciętych zmagań wyłoniła się czołówka turnieju. W kategorii szkół podstawowych na piątym miejscu turniej ukończyli bilardziści z UKS Bila Zduny: Dominik Piszczek, Mateusz Wiatrak, Marcin Gorzkowski, Dawid Żygulski. Trzecie miejsca zajęli Miłosz Mądroszkiewicz i Adam Gaszyński (obaj UKS Bila Zduny). Drugie miejsce zajął zaledwie ośmioletni Wiktor Fortuński (DSB Baribal Lubin) a zwycięzcą został ponownie Krzysztof Kaczmarek (Akademia Bilardowa Rokietnica). W kategorii dziewcząt piątek miejsca zajęły bilardzistki z UKS Bila Zduny: Weronika Karwik i Magdalena Konrady. Trzecie – Marszałek Monika i Nowacka Aleksandra. Drugie – Nowak Weronika a zwyciężyła Anita Radzimirska (wszystkie UKS Bila Zduny). W kategorii juniorów zwyciężył Karol Wiatrak, drugi był Piotr Swora, na trzecim miejscu Konrad Witek (UKS Bila Zduny) i Cezary Jarosz (Bila Krotoszyn).

Wszyscy uczestnicy turnieju dostali pamiątkowe dyplomy. Czołowa trójka w poszczególnych kategoriach puchary, statuetki, nagrody i dyplomy ufundowane przez Starostwo Krotoszyńskie i firmę ITECOM.

Po dwóch turniejach w poszczególnych kategoriach prowadzą:

Dziewczęta – Agnieszka Kolecka (Akademia Bilardowa Rokietnica)

Pupile – Krzysztof Kaczmarek (Akademia Bilardowa Rokietnica)

Juniorzy – Karol Wiatrak (UKS Bila Zduny)

Kolejna odsłona Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Bilardowej na koniec wakacji.

Rankingi.

Finał Wielkopolskiej Ligi Bilardowej

W czwartek 6 grudnia 2012 r.  odbył  się czwarty – finałowy turniej Wielkopolskiej Ligi Bilardowej Juniorów. W uroczystości otwarcia wzięli udział Burmistrz Gminy i Miasta Zduny Władysław Ulatowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach Rafał Paterek.  Podczas uroczystości rozpoczęcia turnieju Prezes UKS Bila Zduny Paweł Galeja przedstawił uczestnikom turnieju nagrodę jaką otrzymał klub podczas Mistrzostw Polski Amatorów w Łodzi dla najlepszego organizatora eliminacji amatorów w Polsce.

W czterech turniejach Wielkopolskiej Ligi Bilardowej wzięło udział 61 zawodników z Wielkopolski w czterech kategoriach wiekowych: juniorki, pupile, juniorzy i juniorzy starsi. Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil systemem 2 KO.

Podczas finałowego turnieju najwięcej emocji dostarczyły rozgrywki w kategorii juniorek, gdzie po III turniejach trzy zawodniczki miały różnicę 2 punktów. Mecze były bardzo zacięte i wyrównane, od ćwierćfinału pojedynki kończyły się wynikiem 3:2. W pierwszym półfinale liderka rankingu Marzena Wachowiak została pokonana przez Anitę Radzimirską 1:3. W drugim półfinale Weronika Karwik pokonała Magdę Konrady 3:2. W finale Weronika pokonała Anitę również 3:2 i zajęła pierwsze miejsce - została Mistrzynią Wielkopolski w pool bilardzie na rok 2012.

Również w kategorii pupili sytuacja nie była jasna do ostatniego meczu. Po 3 turniejach 3 zawodników miało różnicę 1 punktu.  W pierwszym półfinale Szymon Młynarczyk pokonał sensacyjnego półfinalistę Patryka Dudka 3:0. W drugim półfinale Filip Poczta gładko pokonał Piotra Sworę i zapewnił sobie tytuł Mistrza Wielkopolski w pool bilardzie w kat. pupili na rok 2012. W finale Filip zwyciężył Szymona 3:2.

Natomiast w kategorii juniorów i juniorów starszych sytuacja była jasna już po 3 turniejach. W juniorach pomimo zwycięstwa Konrada Witka w IV edycji ligi zajął on w klasyfikacji generalnej drugie miejsce a Mistrzem Wielkopolski Juniorów w odmianę 9 – bil został Karol Wiatrak. W kategorii juniorów starszych pod nieobecność drugie zawodnika Miłosza Mądroszkiewicza, zwyciężył Konrad Krukowski z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach i otrzymał tytuł Mistrza Wielkopolski w pool bilardzie w kat. juniorów starszych na rok 2012.

Wszyscy finaliści Wielkopolskiej Ligi Bilardowej otrzymali puchary ufundowane przez Burmistrza Gminy i Miasta Zduny. Ze względu na długość rozgrywania turnieju (6 godz.) wszyscy uczestnicy zostali poczęstowani ciepłym posiłkiem ufundowanym przez Dyrektora Zespołu szkół w Zdunach Andrzeja Hejdysza. Zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy rodziców i kibiców na kolejną edycję już w 2013 r.

Aktualne rankingi.

Wielkopolska Liga Bilardowa II odsłona

We wtorek 26 czerwca 2012 r. miała miejsce druga odsłona Wielkopolskiej Ligii Bilardowej. W turnieju wzięło udział blisko czterdzieści bilardzistek i bilardzistów z Wielkopolski. Oprócz UKS Bila Zduny była drużyna Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej z Pogorzeli pod opieką Moniki Nowak, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej z Krobi pod opieką Magdaleny Chudy, Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej z Gostynia pod opieką Małgorzaty Stankiewicz i drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach pod opieką Mieczysława Kruszczyńskiego. Turniej w odmianę  9- bil sędziowali Ilona i Paweł Galeja.

Podobnie jak przed miesiącem doszło do kilku niespodzianek. W kategorii juniorek zwyciężyła Anita Radzimirska pokonując w finale Marzenę Wachowiak. Trzecie miejsca zajęły Konrady Magdalena i Weronika Karwik. Po dwóch turniejach w rankingu o miano najlepszej bilardzistki w Wielkopolsce prowadzi Marzena Wachowiak.

Do dużych zmian doszło w kategorii szkoły podstawowej. Filip Poczta po zwycięstwie nad Kamilem Widerą awansował do trójki najlepszych zawodników ligi. Trzecie miejsce zajął Bała Krzysztof i Swora Piotr. Po dwóch turniejach w rankingu prowadzi trzech zawodników z taką samą liczbą punktów. W tej grupiei wzięło udział  trzech najmłodszych zawodników UKS Bila Zduny: Konrad Głownicki, Łukasz Fluder i Miłosz Motyka. Chłopcy stoczyli bardzo zacięte pojedynki ze starszymi kolegami.

W kategorii juniorów sytuacja nie uległa zmianie po poprzednim turnieju.  Ponownie zwyciężył Karol Wiatrak, drugie miejsce zajął Kamil Szymanowski. Na trzecie miejsce awansował Dariusz Roszak.

W grupie juniorów starszych bardzo ładnie zaprezentował się zawodnik z Krobi Kamil Matuszewski pokonując w finale faworyta ze Zdun Konrada Krukowskiego. Trzecie miejsce zajął Mądroszkiewicz Daniel i Ławniczak Mateusz.

III edycja Wielkopolska Liga Bilardowa

32 osoby w wieku od lat 9 do 18 stanęły przeciwko sobie 23 października 2012 r. w III edycji Wielkopolskiej Ligi Bilardowej Juniorów. Oprócz podopiecznych Ilony i Pawła Galeja  z UKS Bila Zduny, w turnieju wzięła udział grupa bilardzistek ze Szkoły Podstawowej w Baszkowie oraz najstarsza grupa bilardzistów pod opieką Mieczysława Kruszczyńskiego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach . Mecze rozgrywano w Zdunowskim Centrum Bilardowym przy Zespole Szkół w Zdunach oraz w Zespole Szkół Ponadgimnazjalncyh w Zdunach.
Mecze rozgrywano w odmianę 9 – bil do trzech wygranych partii. System naprzemiennego rozbicia który był stosowany w całym turnieju bardzo wyrównał poziom i spowodował, że wiele meczów kończyło się wyrównanymi wynikami. Ciekawostką jest, że w turnieju wzięli udział zarówno zawodnicy II ligowi na czele z gwiazdami grającymi już na poziomie czołówki Polskiej jak i młodzi adepci , którzy stawiają dopiero pierwsze kroki w świecie bilardowym! Każdy więc mógł się czegoś nauczyć i dostać dobrą lekcję bilarda.
Po pięciu godzinach gry została wyłoniona najlepsza czwórka w poszczególnych kategoriach wiekowych, która zagrała o nagrody specjalne, ufundowane przez firmę Makmarketing z Kielc  i Itecom z Krotoszyna. W pierwszym meczu Weronika Karwik pokonała Konrada Witka 3:1, w drugim Piotr Swora zwyciężył z Konradem Krukowskim 3:0. Tak więc w finale spotkała się para rówieśników z UKS Bila Zduny Piotr i Weronika. Mecz był bardzo zacięty. Przy stanie 2:1 dla Weroniki, Piotr zagrywając białą o bandę popełnił faul i Weronika wykorzystała ten błąd i zwyciężyła 3:1. Zgarnęła pulę nagród dla zwycięzcy z upragnionym pokrowcem na 2 kije. Na drugim miejscu chyba jednak ogólnie zadowolony z występu, choć zapewne czujący po tym spotkaniu niedosyt Piotr Swora, a na trzecim miejscu Konrad Witek, który pokonał Konrada Krukowskiego 3:1.

Po rozegranych trzech turniejach  nastąpiły umocnienia na fotelach liderów. W kategorii dziewcząt prowadzi Marzena Wachowiak, w kategorii juniorów Karol Wiatrak, w juniorach starszych Konrad Krukowski natomiast w pupilach na pierwsze miejsce wysunął się Filip Poczta.

Wielkopolska Liga Bilardowa - Zduny z workiem pucharów

Ponad 40 bilardzistek i bilardzistów z Wielkopolski wzięło udział 29 maja 2012 r. w historycznym bo pierwszym turnieju bilardowym zorganizowanym w Zdunach w ramach Wielkopolskiej Ligi Bilardowej. Turniej rozgrywano w Zdunowskim Centrum Bilardowym przy Zespole Szkół w Zdunach oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Zduny Władysław Ulatowski w obecności inspektora ds. kultury, sportu i turystyki w Starostwie Krotoszyńskim Waldemara Wroneckiego oraz  Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Rafała Paterka.

Na początku turnieju  Burmistrz wręczył Puchary dla zwycięzców Zdunowskiej Ligii Bilardowej Juniorek - Magdalena Konrady i Juniorów - Wiatrak Karol. Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil.  Pomimo, iż dla wielu bilardzistów był to debiut turniejowy, to nie zabrakło emocji  i wiele pojedynków dostarczyło emocji zawodnikom i opiekunom.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.