Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_konarczak.jpg

Artykuły

II liga Zduny - Kraków zapachniało sensacją

Dnia 20 października 2012 r. w Zdunowskim Centrum Bilardowym rozegrana została ósma kolejka II Polskiej Ligi Bilardowej. Reprezentanci Zdun w składzie : Karol Wiatrak, Konrad Witek, Kamil Szymanowski i kapitan- Sebastian Gradel zmierzyli  się z drużyną Break Club II Kraków. Całe spotkanie zapowiadało się bardzo ciekawie, gospodarze nie mieli nic do  stracenia, chcieli powalczyć i wygrać ten mecz. Już w pierwszej rundzie zapachniało sensacją!

Konrad Witek wygrał swój mecz 10:6 z Rafałem Biniek, który jest o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem od Konrada. Kamil Szymanowski przegrał swój pierwszy pojedynek 7:10 z Dominikiem Koziołem, ale na dwóch pozostałych stołach toczyła się bardzo zacięta walka. Karol Wiatrak który grał z Łukaszem Ogonowskim doprowadził do wyniku 9:9 również taki wynik był na stole obok gdzie grali Sebastian Gradel z Mariuszem Gołdynem. Karol kończy układ została mu tylko bila nr.10 do wbicia, jednak fatalnie spudłował dosyć łatwą bile i przeciwnik to wykorzystał i mecz zakończył się 9:10 dla Ogonowskiego. Na stole obok rozbijał właśnie Gołdyn, jednak nic nie wpadło i swoją szanse otrzymał Gradel. Sebastian wykorzystał swoją szanse i skończył układ w jednym podejściu i ostatecznie zakończył mecz wynikiem 10:9. Wtedy po pierwszej rundzie Zduny kontra Kraków widniał wynik 2:2, choć mało brakowało gdyby ta jedna bila nr 10 znalazła drogę do łuzy to Zduny by odnotowały swój pierwszy triumf w II lidze. W drugiej rundzie Zdunowiacy trafili na trochę gorsze rozstawienie swoich przeciwników, Konrad Witek uległ 2:10 Mariuszowi Gołdynowi, Karol Wiatrak przegrał 3:10 z Dominikiem Koziołem a Kamil Szymanowski zakończył swój mecz wynikiem 4:10 z Łukaszem Ogonowskim. Toczył się tylko mecz Sebastiana, który ostatecznie wygrał 10:9 z Mariuszem Binkiem. Ostatecznie drugą rundę wygrał Kraków stosunkiem 3:1. Cały mecz stał na bardzo wysokim poziomie, gospodarze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, niewiele zabrakło aby pokonali starszych przeciwników w pierwszej rundzie. Może w przyszłym roku im się to uda ! Wszystkich fanów "kulek" zapraszamy do kibicowania naszym reprezentantom w przyszłym roku!

Czwarta kolejka II ligi

Po raz czwarty w tym sezonie spotkali się drugoligowcy przy bilardowych stołach. Tym razem UKS Bila Zduny gościła na Śląsku w klubie Karambol Chorzów. Pewnie swoje mecze wygrała  drużyna gospodarzy z Chorzowa pokonując juniorów ze Zdun 4:0, 4:0. W pierwszej kolejce podjął walkę tylko Karol Wiatrak w odmianę 9 – bil. Przy stanie 2:5 zaczął gonić przeciwnika, doprowadził do stanu 7:6 jednak ostatecznie zwyciężył chorzowianin 10:7. W meczu rewanżowym Kamil Szymanowski z Janem Wierzchowskim w odmianę 8 – bil, grał równo do wyniku 5:5, jednak w końcówce meczu bardziej doświadczony zawodnik z Chorzowa pokazał klasę i zwyciężył 10:5. W V kolejce UKS Bila Zduny pauzuje więc następny mecz rozgrywa dopiero 15 września.

II PLB - powrót ze Śląska bez punktów

Do mniej udanych należał wyjazdowy mecz II Polskiej Ligi Bilardowej UKS „Bila” Zduny z „Karambol Kick” Chorzów.  W sobotę 17 marca 2012 r. te dwie drużyny spotkały się w katowickim klubie Garage. Klub wyposażony w bardzo szybkie stoły Dynamic II okazał się trudnością nie do pokonania przez zdunowskich bilardzistów.  W pierwszej rundzie przegrali wszystkie 4 mecze nie podejmując w walki. W meczach rewanżowych tylko Sebastian Gradel i Karol Wiatrak podjęli wyrównana walkę ze swoimi przeciwnikami. Sebastian grając w odmianę 8 – bil prowadził z Aleksandrem Balcerem 7:6 ale przegrał ostatecznie mecz 7:10. Karol w odmianę 9 –bil grając z najlepszym zawodnikiem z Chorzowa Markiem Masou, który w tym dniu był słabiej dysponowany, doprowadził do remisu 6:6, w końcówce meczu musiał uznać jego wyższość  i przegrał 8:10. W miarę dobrze poradził sobie tegoroczny debiutant II ligi Konrad Witek, przegrywając  swoje mecze 5:10 i 6:10, zdobył małych 11 punkcików na swoje konto.

II PLB Zduny nadal bez punktów

28 kwietnia w Zdunowskim Centrum Bilardowym gościła drużyna UKS Snikers Rękoraj. Drużyna gości w ramach II Polskiej Ligii Bilardowej pokonała miejscowy UKS Bila Zduny 3:1, 3:1. Pomimo dużej mobilizacji Sebastian Gradel, Kamil Szymanowski, Karol Wiatrak, Konrad Witek i Anita Radzimirska nie zdołali pokonać drużyny z Rękoraju. W pierwszej rundzie tylko Sebastian zdołał pokonać Karola Makowskiego 10:6. W drugiej Kamil Szymanowski pokonał Karola Makowskiego 10:6. Karol Wiatrak przegrywając z Michałem Maciaszczykiem 0:6 zdołał zremisować a nawet objąć prowadzenie 9:6, ostatecznie przegrał 9:10. Dzięki wspaniałej motywacji i dyscyplinie Rękoraj wygrał ze Zdunami 3:1, 3:1.

Tabela

Poz.

Drużyna

Mecze

Z

R

P

Duże

Małe

1

Break Club Kraków

4

4

0

0

12

12:4

2

Dziewiątka Wałbrzych

4

3

1

0

10

14:2

3

Karambol Chorzów

4

2

2

0

8

12:4

4

Karambol Kick Chorzów

4

2

1

1

7

10:6

 

Tournament Champion Ósemka Gliwice

4

2

1

1

7

9:7

6

UKS Snikers Rękoraj

2

0

1

1

1

2:6

7

Seat Porter Częstochowa

4

0

0

4

0

3:13

 

UKS Bila Zduny

4

0

0

4

0

0:16

 

Break Club II Kraków

2

0

0

2

0

2:6
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.