Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_konarczak.jpg

Artykuły

Złote dziewczęta :)

Na długo w pamięci Anity i Magdy pozostanie weekend majowy 23 - 25 maja 2013 r. w Dąbrówce Tczewskiej. Bilardzistki UKS Bila zdeklasowały wszystkie przeciwniczki i zdobyły złote medale Mistrzostw Polski UKS Dziewcząt. Obydwie zawodniczki nie zostawiły wątpliwości kto jest najlepszy w tym roku. Wszystkie mecze wygrywały pewnie. Ich taktyka była przemyślana a zagrania pewne i zdecydowane. Po pierwszym dniu rozgrywek została wyłoniona czołowa ósemka turnieju. Znalazły się w niej aż 3 zawodniczki ze Zdun: Anita Radzimirska, Magdalena Konrady i Weronika Karwik. Wszystkie trzy bilardzistki wygrały swoje mecze i znalazły się w półfinale. Magda wygrała z Weroniką 4:2 (obydwie UKS Bila Zduny), Anita Radzimirska pokonała 4:1 Kingę Pietrzak (UKS 13 Joker Tomaszów Maz.). Tak więc w finale zagrały ze sobą 2 bilardzistki ze Zdun. Początek meczu należał do Anity i dość szybko objęła prowadzenie 2:0. W momencie gdy wydawało się, że wynik został przesądzony Magda przejęła inicjatywę przy stole i zwyciężyła 4:2 wbijając dubla przez cały stół. Magdalena Konrady zdobyła historyczny bo pierwszy złoty medal Mistrzostw Polski UKS.

Miejsca zdunowskich bilardzistek:

1. Magdalena Konrady

2. Anita Radzimirska

3. Weronika Karwik

9. Marzena Wachowiak

Weronika Połczyńska

17. Małgorzata Szymczak

Czytaj więcej: Złote dziewczęta :)

Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 1 – 5 maja 2013 r. reprezentacja UKS Bila w składzie: Anita Radzimirska, Weronika Karwik, Marzena Wachowiak, Piotr Swora i Cezary Jarosz pod okiem trenerów Ilony i Pawła Galeja wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Kielce 2013. Mistrzostwa rozgrywano we wszystkie odmiany a najlepsi dostawali awans do kadry narodowej. Najlepiej z całej grupy pokazał się Anita Radzimirska – w odmianę 9 bil zajęła 5 miejsce.  W decydującym pojedynku została pokonana przez aktualną Mistrzynię Polski w 9 – bil Honoratę Hurnik (Frame Łódź) 5:3. Marzena Wachowiak w swojej koronnej odmianie 10 –bil zajęła 7 miejsce.  Natomiast Weronika Karwik w pierwszym pojedynku w odmianę 10 –bil miała szansę na sensacyjne zwycięstwo. Remisowała z Mistrzynią Świata Oliwią Czupryńską (Nosan Kielce), jednak po pomyłce Weroniki na bili nr 7 Oliwia skończyła układ i zwyciężyła 4:3. W kategorii chłopców Czarek Jarosz – debiutant w barwach UKS Bila – w odmianę 8 –bil zakończył turniej na 13 miejscu.

Jeszcze lepiej zagrała kadra trenerska. Ilona Galeja w turnieju trenerów i opiekunów pokonała wszystkich swoich przeciwników, także Bogdana Wołkowskiego – wielokrotnego Mistrza Świata w trikach bilardowych i zajęła pierwsze miejsce. Gratulacje!

Z roku na rok coraz większa kadra UKS Bila kwalifikuje się na Mistrzostwa Polski Juniorów. Być może na kolejnych mistrzostwach pojawi się upragniony medal i powołanie do kadry narodowej.

Kalendarz 2013

Styczeń
13.01 Budmar Cup Rokietnica
Luty
16.02 II Polska Liga Bilardowa - 1 kolejka Zakręcona Bila Poznań Krotoszyn
23.02 I Bilard Sport Amator Challenge Krotoszyn
Marzec
9.03 II Polska Liga Bilardowa - 2 kolejka Amnezja Kalisz Kalisz
10.03 Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa Krotoszyn
23 - 24.03 Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów Krotoszyn
Kwiecień
6.04. II Polska Liga Bilardowa - 3 kolejka Hot Shots Zielona Góra Krotoszyn
7.04 II Bilard Sport Amator Challenge Krotoszyn
14.04 Cleaner Junior Tour  Łódź
21.04 Masters o Puchar Klubu Bila Krotoszyn
28.04 III Bilard Sport Amator Challenge Krotoszyn
30.04-5.05 Mistrzostwa Polski Juniorów Kielce
Maj
12.05 IV Bilard Sport Amator Challenge Krotoszyn
18.05 II Polska Liga Bilardowa - 4 kolejka DSB Zagłębie Baribal II Lubin Lubin
19.05 Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa Krotoszyn/Zduny
24-26.05 Drużynowe Mistrzostwa Polski Dziewcząt UKS Tczew
Czerwiec
8.06 II Polska Liga Bilardowa - 5 kolejka Hades Poznań Krotoszyn
16.06 Cleaner Junior Tour Łódź
Lipiec
  wakacje  
Sierpień
  wakacje  
Wrzesień
7.09 II Polska Liga Bilardowa - 6 kolejka Akademia Bilardowa Rokietnica Rokietnica
14-15.09 Grand Prix Polski WiK Pol Tour Wrocław/Poznań
22.09 V Bilard Sport Amator Challenge Krotoszyn
29.09 Cleaner Junior Tour Łódź
Październik
5.10 II Polska Liga Bilardowa - 7 kolejka SKB Oława Krotoszyn
13.10 Cleaner Junior Tour Łódź
20.10 Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa Krotoszyn/Zduny
26.10 II Polska Liga Bilardowa - 8 kolejka Snikers Rękoraj Rękoraj
Listopad
16.11 II Polska Liga Bilardowa - 9 kolejka Loft Bilard Klub Rękoraj Częstochowa
22-24.11 Mistrzostwa Polski Amatorów Łódź
Grudzień
6.12 Wielkopolska Młodzieżowa Liga Bilardowa Krotoszyn/Zduny

Kalendarz 2012

Sukces na Cleaner Junior Tour w Łodzi

Reprezentacja Polski „szaleje” na Mistrzostwach Europy w Bilard w Słowenii – mamy już 2 złota, 2 srebra i 1 brąz. Jesteśmy potęgą europejską w tym sporcie!

Mamy też nasze sukcesy naszej „małej ojczyzny”. Reprezentacja UKS Bila w składzie: Weronika Karwik, Anita Radzimirska, Magdalena Konrady, Marzena Wachowiak, Dominik Piszczek, Miłosz Mądroszkiewicz, Cezary Jarosz, Konrad Witek, Piotr Swora, Karol Wiatrak pod kierunkiem trenerów Ilony i Pawła Galeja wzięła udział w najważniejszym turnieju juniorskim w kraju - Cleaner Junior Tour 2013 w Łodzi. Dziewczęta grały w odmianę 8 – bil, a chłopcy 9 – bil.

Pomimo, iż jedna z dziewcząt musiał zagrać w barażach, aby wziąć udział w turnieju, występ grupy żeńskiej zakończył się sukcesem. Aż trzy z nich Anita, Magdalena i Marzena, po wygraniu kolejno 4 meczy, zagrało w rundzie pucharowej.  Takim wynikiem może się poszczycić mało który klub w kraju.  W pierwszym meczu ćwierćfinałowym Anita Radzimirska pokonała po bardzo wyrównanym pojedynku,  koleżankę klubową Marzenę Wachowiak 3:2. Natomiast Magdalena Konrady przegrała z lepiej grająca w tym dniu Agatę Sidło z Nosanu Echo Kielce. W półfinale Anita Radzimirska zmierzyła się ze zwyciężczynią turnieju Anitą Sochacką z Dragona Srock. Niestety błędy popełnione na bili 8 przeważyły szalę zwycięstwa na stronę łódzkiej bilardzistki.  

Niestety nie da się tego powiedzieć o grupie męskiej. Dlatego konieczne są zmiany przed kolejnym Junior Tourem. Tylko młodzi bilardziści pokazali wolę walki: Piotr Swora pokonał dwóch przeciwników i dwa mecze przegrał, Dominik Piszczek 1 mecz wygrał 2 przegrał. Pozostali zawodnicy zagrali dużo poniżej swoich możliwości. Nie umniejszyło to i tak dużego sukcesu naszej drużyny – 3miejsce i dwa 5 miejsca. Poziom i styl gry zdunowskich bilardzistek napawa optymizmem przed nadchodzącymi Mistrzostwami Polski.

Pupiliada 2013

Dwudziestu najmłodszych bilardzistów UKS Bila w Zdunach wzięło udział w turnieju pool bilardowym Pupiliada 2013 w odmianę 9 - bil. Nad całym turniejem sprawowali opiekę Ilona i Paweł Galeja. Mecze pomimo, iż większość uczestników turnieju trenuje dopiero kilka miesięcy, były bardzo zacięte i wyrównane. W wielu trudnych sytuacjach pomocą służyły pomocnicze sędziny - Anita Radzimirska i Magda Konrady.

W ćwierćfinale Weronika Połczyńska pokonała Bartosza Mikołajczyka 2:0, Konrad Głownicki zwyciężył 2:0 z Adrianem Ożogiem, Bartek Piotrowski pokonał Adama Gaszyńskiego 2:0 a Damian Wierzyk Grzegorza Statkiewicza również 2:0. Tak więc do półfinału awansowała jedna dziewczyna Weronika, dwóch najmłodszych uczestników turnieju Konrad i Bartek oraz faworyt rozgrywek Damian. W pierwszym półfinale Konrad pokonał Weronike 2:0, w drugim Damian pokonał dwa lata młodszego Bartka także 2:0. Cała czwórka jest wielką nadzieją zdunowskich trenerów bilarda. Finał pomiędzy Damianem i Konradem był bardzo wyrównany. Po dwóch frejmach widniał na tablicy wynik 1:1. Młodzi bilardziści pomimo dużego napięcia potrafili za każdym podejściem do stołu wbić po kilka kulek. Dopiero bila nr 9 zdecydowała o zwycięzcy turnieju. Po kilku podejściach obydwu bilardzistów z pojedynku wyszedł zwycięsko Damian wbijając trudną dziewiątkę.Zwycięzcą turnieju został Damian Wierzyk, drugie miejsce zajął Konrad Głownicki, a trzecie miejsca zajęli Weronika Połczyńska i Bartosz Piotrowski.

Na koniec zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki a pozostali uczestnicy gadżety ufundowane przez Zespół Szkół w Zdunach.

Więcej artykułów…

  1. Gościnnie u BabicyPowered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.