Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_bs.jpg

Artykuły

Weronika i Czarek zwycięzcami ligi.

W sobotę 29 listopada 2014 r. miała miejsce czwarta odsłona Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej. W rozgrywkach oprócz Akademii Bilardowej Rokietnica, UKS Sowinka z Sowiny Błotnej, ZS nr 14 z Wrocławia, gospodarzy – UKS Bila Zduny wzięli udział zawodnicy z Czech i Słowacji – Maple Pool Club Pardubice i 1.BC Liptovský Hrádok. Turniej stał się turniejem międzynarodowym. Ze względu na dużą liczbę uczestników turniej rozgrywano w dwóch salach – w Zespole Szkół w Zdunach oraz w BILI Krotoszyńskim Centrum Bilardowym.
Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil do 3 wygranych partii. Wiele pojedynków było bardzo wyrównanych i emocje z jakimi zmagali się młodzi bilardziści często zwyciężały. Tylko najlepsi, potrafili opanować swoje emocje i znaleźli się w półfinałach.
W kategorii juniorek w pierwszym półfinale Anita Radzimirska pokonała Magdalenę Konrady (obydwie UKS BILA) 4:3 a w drugim Weronika Karwik (UKS BILA) pokonała Agnieszkę Kolecką (Akademią Bilardowa Rokietnica) 4:1. W finale Weronika Karwik pokonała Anitę i została ponownie Mistrzynią Wielkopolski w pool bilardzie.
W juniorach Krzysztof Kaczmarek (Akademia Bilardowa Rokietnica) wygrał z Radkiem Musilem (Maple Pool Club Pardubice) 4:2 a Czarek Jarosz (UKS BILA) Michala Javůrka (Maple Pool Club Pardubice) 4:0. W finale lepszy okazał się Czarek i został Mistrzem Wielkopolski w pool bilardzie.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Starostwu Krotoszyńskiemu za ufundowanie nagród i pucharów na cały cykl turniejów.

Mistrz w Zdunach

Zespół Szkół w Zdunach był gospodarzem trzeciego dnia tourne w ramach projektu Bilard Sportem Wszystkich - POLSKA GRA W BILARD. Tak jak na poprzednich spotkaniach młodzież wspaniale się bawiła poznając jednocześnie zalety uprawiania sportu bilardowego. Co ciekawe w Szkole w Zdunach w BILARD umie grac każdy !!! To oczywiście szczególna zasługa p. Ilony i Pawła Galeja , którzy prowadzą Uczniowski Klub Sportowy BILA Zduny. Serdecznie dziękujemy za wspaniała zabawę i mamy nadzieję, że udało nam się Was zachęcić do uprawiania naszej wspaniałej dyscypliny sportu.

Galeria

Film

 


Pupiliada 2014

W piątek 06.06.2014r.  reprezentacja UKS Bila Zduny: Martyna Siudy, Małgorzata Antczak, Konrad Głownicki pod opieka trenerów Ilony i Pawła Galeja wzięła udział w III Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików PUPILIADA w Rękoraju. Turniej uświetnił swoja obecnością wielokrotny Mistrz Świata w trikach bilardowych – Bogdan Wołkowski. Pan Bogdan pokazał kilka prostych trików w których wzięli udział także uczestnicy Pupiliady. Pierwszy raz miały okazję spróbować swoich umiejętności w turnieju bilardowym Martyna i Małgosia. Poczuły smak zwycięstwa i porażki. Martyna zajęła XVII miejsce a Małgosia XIII. Konrad po rozegraniu kilku bardzo dobrych spotkań dopiero w ćwierćfinale został pokonany przez Piotra Gradowskiego UKS Promyk Czerniewice i zajął bardzo wysokie V miejsce. Gratulacje!

Zdunowscy bilardziści na podium Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej

W sobotę 7 czerwca 2014 r. w BILI w Krotoszyńskim Centrum Bilardowym miała miejsce druga odsłona Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej. Na starcie stanęło 26 bilardzistek i bilardzistów z Wielkopolski. Tym razem mecze rozgrywano w odmianę 8 –bil. Coraz śmielej w rozgrywkach poczynają sobie młodzi bilardziści z UKS Sowinka Błotna. Jednak o prym pierwszeństwa najcięższe pojedynki tradycyjnie stoczyli już zawodnicy Akademii Bilardowej Rokietnica i UKS BILA Zduny. W kategorii dziewcząt zwyciężyła Anita Radzimirska (UKS BILA Zduny) pokonując w finale Agnieszkę Kolecką Akademia Bilardowa Rokietnica. Trzecie miejsca zajęły bilardzistki ze Zdun Magdalena Konrady i Weronika Karwik. W kategorii chłopców również zwyciężył bilardzista w UKS BILA Zduny Cezary Jarosz wygrywając 3:0 z Krzysztofem Kaczmarkiem Akademia Bilardowa Rokietnica. Trzecie miejsca przypadły Dominikowi Piszczkowi i Damianowi Wierzykowi (obydwaj UKS BILA Zduny).

W tej edycji ligi fundatorami nagród było Starostwo Powiatowe Krotoszyn i firma Euro Doner z Kobierna.

ZŁOTE DZIEWCZĘTA 2014!

W dniach 28-30.05.2014 r. w Piechcinie odbyły się Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Udział wzięło ponad 80 zawodników z całej Polski. UKS Bila Zduny reprezentowali: Weronika Połczyńska, Weronika Karwik, Marzena Wachowiak, Mateusz Wiatrak, Damian Wierzyk i Dominik Piszczek pod okiem trenerów: pana Pawła i pani Ilony Galeja. Były to wyjątkowe zawody dla drużyny dziewcząt. Pierwszy mecz z drużyną z Lubostronia poszedł gładko, Zdunowianki wygrały 3:0. Jednak już w następnym meczu, po zaciekłym i bardzo wyrównanym pojedynku dziewczyny odniosły porażkę z drużyną z Chodowa. Na szczęście szybko puściły to w niepamięć i weszły do półfinałów wygrywając następny mecz. W półfinale spotkały się z dziewczętami z Czerniewic, swoimi największymi rywalkami. Najmłodsza zawodniczka z drużyny, Weronika Połczyńska zaskoczyła wszystkich, wygrywając mecz 4:1 z mistrzynią Polski, Darią Kutą! Była to niesamowita niespodzianka dla wszystkich. Zduny wygrały 3:0. Mistrzostwo zapewniła im wygrana z drużyną Snikers Rękoraj. Potwierdziły tym że zeszłoroczne zwycięstwo nie było przypadkiem.

Chłopcy również pokazali klasę w rozgrywkach indywidualnych. Dominik Piszczek pokonał Dominika Klepacza, tegorocznego Mistrza Polski UKS! Było to ogromne osiągnięcie. Niestety, do medalu zabrakło mu odrobiny szczęścia. W walce o puchar musiał uznać wyższość bardziej doświadczonego kolegi, Jakuba Wiśnika z Czerniewic. Damian Wierzyk zajął wysokie 9 miejsce po przegranej z Damianem Rzepeckim 3:2.

Te zawody potwierdzają ze zawodnicy ze Zdun znajdują się w czołówce polskiego bilarda.

Życzymy im dalszych sukcesów.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.