Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_fokus.jpg

Mistrzostwa Polski Juniorów

W dniach 1 – 5 maja 2013 r. reprezentacja UKS Bila w składzie: Anita Radzimirska, Weronika Karwik, Marzena Wachowiak, Piotr Swora i Cezary Jarosz pod okiem trenerów Ilony i Pawła Galeja wzięła udział w Mistrzostwach Polski Juniorów Kielce 2013. Mistrzostwa rozgrywano we wszystkie odmiany a najlepsi dostawali awans do kadry narodowej. Najlepiej z całej grupy pokazał się Anita Radzimirska – w odmianę 9 bil zajęła 5 miejsce.  W decydującym pojedynku została pokonana przez aktualną Mistrzynię Polski w 9 – bil Honoratę Hurnik (Frame Łódź) 5:3. Marzena Wachowiak w swojej koronnej odmianie 10 –bil zajęła 7 miejsce.  Natomiast Weronika Karwik w pierwszym pojedynku w odmianę 10 –bil miała szansę na sensacyjne zwycięstwo. Remisowała z Mistrzynią Świata Oliwią Czupryńską (Nosan Kielce), jednak po pomyłce Weroniki na bili nr 7 Oliwia skończyła układ i zwyciężyła 4:3. W kategorii chłopców Czarek Jarosz – debiutant w barwach UKS Bila – w odmianę 8 –bil zakończył turniej na 13 miejscu.

Jeszcze lepiej zagrała kadra trenerska. Ilona Galeja w turnieju trenerów i opiekunów pokonała wszystkich swoich przeciwników, także Bogdana Wołkowskiego – wielokrotnego Mistrza Świata w trikach bilardowych i zajęła pierwsze miejsce. Gratulacje!

Z roku na rok coraz większa kadra UKS Bila kwalifikuje się na Mistrzostwa Polski Juniorów. Być może na kolejnych mistrzostwach pojawi się upragniony medal i powołanie do kadry narodowej.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.