Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_bs.jpg

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych Kielce 2012

Kielce - miasto, w którym od lat znajduje się siedziba Polskiego Związku Bilardowego; w dniach 5-7 października niekwestionowana stolica polskiego pool bilarda. Właśnie tu najlepsi zawodnicy z całej Polski spotkali się, aby zawalczyć o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Wzrok wszystkich pasjonatów bilarda skierowany był na stolicę województwa świętokrzyskiego również z innego powodu - w tym samym terminie odbywała się jedna z największych imprez sportowych na świecie - World Pool Masters. Kielce zgromadziły zatem śmietankę nie tylko sportu juniorskiego naszego kraju lecz również czołówkę światowego pool bilarda.

Sam udział w Mistrzostwach Polski pozostanie w pamięci zawodników na długie lata bez względu na uzyskany wynik. Nie mniej wspomnień przywoła obraz z sali gier World Pool Masters, mecze, konkretne uderzenia oraz możliwość osobistego uściśnięcia dłoni zawodnikom z całego świata tuż po zakończeniu ich zwycięskiego pojedynku. Gorący doping dla polskich zawodników, rozmowa z nimi... Tego się nie zapomni! Doskonale wiedzą o tym starsi zawodnicy, którzy w 2006 roku znaleźli się w Warszawie podczas turnieju World Pool League. Będąc w Kielcach, odżyły ich stare wspomnienia i oczywiście przybyły kolejne.

Tak wspaniałej ceremonii otwarcia nie miały chyba żadne inne juniorskie zawody. Punktualnie o godzinie 18 na wielkiej hali sportowej przez tłumnie zgromadzoną publiczność w towarzystwie wielu kamer zostali przywitani oni,  młodzi bohaterowie. Zawodnicy uczniowskich klubów sportowych na każdym kroku pokazywali jednak, że to wielkie światowe gwiazdy są dla nich najważniejsze. Będąc uczestnikami Mistrzostw Polski nie przestali być kibicami, jednymi z najwierniejszych. Z wielkimi banerami, flagami, balonami i najróżniejszymi gadżetami będącymi symbolami danego kraju, ubrani w charakterystyczne barwy danej narodowości oklaskiwali swych idoli.

W tym momencie w głowie wielu zawodników pojawiło się kolejne marzenie - uczestniczyć w tak wielkich turniejach jak ten, którego teraz są obserwatorami a przede wszystkim tak wspaniale grać w bilard.

W sobotę punktualnie o godzinie 8:30 w Kieleckim Centrum Bilardowym rozpoczęła się rywalizacja pupili, równolegle w klubie bilardowym Focus swe pojedynki rozpoczęły dziewczęta. Emocji nie brakowało, zawodnikom towarzyszył uśmiech zwycięstwa i łzy porażki. Po południu do walki przystąpili juniorzy jednakże najważniejsze pojedynki zostały rozegrane dopiero w niedzielę.

W kategorii dziewcząt reprezentantka UKS Bila Zduny Marzena Wachowiak nie dała szans innym zawodniczkom. Dopiero w ćwierćfinale musiała uznać wyższość zawodniczki klubu UKS PROMYK Czerniewice - Żanety Foniok i zajęła ostatecznie bardzo wysokie V miejsce.

Juniorzy, to właśnie oni byli sprawcami największych niespodzianek. Gdyby obstawiać ich wyniki u bukmachera niewielu byłoby  zwycięzców. Swe zmagania, nie dochodząc do rundy pucharowej, zakończyło wielu zawodników typowanych na zwycięzców. Aż, a w tym przypadku może i tylko, piąte miejsce przypadło Kamilowi Szymanowskiemu i Karolowi Wiatrakowi z UKS Bila Zduny.

Po zakończonych pojedynkach finałowych oraz ustaniu braw i gratulacji, którym nie było końca zawodnicy UKS Bila Zduny wraz z trenerami Iloną i Pawłem Galeja  udali się na do hali sportowej by obserwować zmagania najlepszych bilardzistów podczas Word Pool Marters.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.