Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_logistigk.jpg

Wielkopolska Liga Bilardowa - Zduny z workiem pucharów

Ponad 40 bilardzistek i bilardzistów z Wielkopolski wzięło udział 29 maja 2012 r. w historycznym bo pierwszym turnieju bilardowym zorganizowanym w Zdunach w ramach Wielkopolskiej Ligi Bilardowej. Turniej rozgrywano w Zdunowskim Centrum Bilardowym przy Zespole Szkół w Zdunach oraz Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Gminy i Miasta Zduny Władysław Ulatowski w obecności inspektora ds. kultury, sportu i turystyki w Starostwie Krotoszyńskim Waldemara Wroneckiego oraz  Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Rafała Paterka.

Na początku turnieju  Burmistrz wręczył Puchary dla zwycięzców Zdunowskiej Ligii Bilardowej Juniorek - Magdalena Konrady i Juniorów - Wiatrak Karol. Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil.  Pomimo, iż dla wielu bilardzistów był to debiut turniejowy, to nie zabrakło emocji  i wiele pojedynków dostarczyło emocji zawodnikom i opiekunom.

Nie obyło się podczas turnieju bez niespodzianek, najwięcej w kategorii szkół podstawowych i dziewcząt. Wśród dziewcząt zwyciężyła Marzena Wachowiak pokonując w wyrównanym finale Magdalenę Konrady 4:3 (obydwie UKS Bila Zduny). Wśród zawodników ze szkół podstawowych zwyciężył czwartoklasista Miłosz Mądroszkiewicz pokonując Krzysztofa Bałę również 4:3 (obydwaj UKS Bila Zduny).  W kategorii gimnazjum zwyciężył Karol Wiatrak pokonując Kamila Szymanowskiego 4:2 (obydwaj UKS Bila Zduny).  Wśród 17 -18 - latków zwyciężył uczeń Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Zdunach Konrad Krukowski zwyciężając w finale z Jakubem Wenderskim z Młodzieżowej Świetlicy Środowiskowej w Krobi 4:0.

Wręczenia pucharów i nagród dokonali trenerzy UKS Bila Ilona i Paweł Galeja, z pomocą opiekunów pozostałych klubów.

Drużynowo po pierwszej Wielkopolskiej Lidze Bilardowej:

1.UKS Bila Zduny

2.Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa Pogorzela

3.Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa Krobia

4.Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych

5.UKS Sprinter Szadek

6.Młodzieżowa Świetlica Środowiskowa Gostyń

7.Szkoła Podstawowa Baszków

Aktualny ranking.

Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.