Company Logo
slide 1 slide 2 slide 3

Partnerzy

Sponsorzy

reklama_nadlesnictwo.jpg

Artykuły

Boże Narodzenie 2012 :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cleaner Junior Tour 2012

W minioną niedzielę 14.10.2012 r. w Łodzi rozegrano ostatnie tegoroczne zawody pool bilardowe z cyklu Cleaner Junior Tour. Czas więc na podsumowanie całego sezonu 2012.
W kategorii dziewcząt rywalizowało 40 zawodniczek,  które grały w dwie odmiany gry 8 i 9 bil w rundzie wiosennej i ponownie w te same dwie odmiany w rundzie jesiennej.
Najlepiej z UKS Bila Zduny zaprezentowała się Anita Radzimirska, która zgromadziła 313 pkt. i zajęła najwyższe do tej pory 8 miejsce w rankingu Polskiego Związku Bilardowego. Bardzo blisko sukcesu była również Weronika Karwik. Po dwóch turniejach zajmowała 8 miejsce, jednak nie najlepszy start w edycji wrześniowej spowodował, że spadła poza pierwszą dziesiątkę rankingu.
W kategorii chłopców zagrało ponad 100 zawodników z 33 klubów i 8 województw.
W ciągu całego roku,  największa liczbę punktów z UKS Bila Zduny zgromadził Kamil Szymanowski - 262  i zajął 16 miejsce. Niestety nie wystarcza to, aby zakwalifikować się do Mistrzostw Polski Juniorów i wiosną 2013 r. będzie musiał włączyć w eliminacjach do tych mistrzostw.
W klasyfikacji drużynowej UKS Bila Zduny został sklasyfikowany na 6 miejscu. Jest to najwyższa pozycja klubu w dotychczasowych startach zdunowskich bilardzistek i bilardzistów w turniejach Cleaner Junior Tour.

Dziewczyny lubią brąz?

Bilardzistki z UKS „Bila” Zduny w składzie: Anita Radzimirska, Magdalena Konrady i Marzena Wachowiak pod opieką swojej trenerki Ilony Galeja w dniach 28 – 30 września 2012 r. brały udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski UKS Dziewcząt w pool bilarda w Lubostroniu na Pałukach. Mecze rozgrywane były w odmianę 8 - , 9 - i 10 – bil do trzech i czterech wygranych partii.
Zdunowianki swoje pojedynki rozpoczęły od zwycięskiego meczu z bilardzistkami z UKS Dragon Janowiec Wlkp. 3:0. Kolejny mecz przegrały 1:2 z UKS Łabiszynianka Łabiszyn. W kolejnym pojedynku wywalczyły awans do półfinału pokonując UKS Piechcin 3:0.
W półfinale zmierzyły się z ubiegłorocznymi mistrzyniami Polski UKS Czerniewice i przegrały 0:3. Ostatecznie zajęły trzecie miejsce i zdobyły brązowy medal. Jest to trzeci z rzędu brązowy medal z mistrzostw Polski bilardzistek z UKS „Bila” Zduny. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mistrzostwa Polski Uczniowskich Klubów Sportowych Kielce 2012

Kielce - miasto, w którym od lat znajduje się siedziba Polskiego Związku Bilardowego; w dniach 5-7 października niekwestionowana stolica polskiego pool bilarda. Właśnie tu najlepsi zawodnicy z całej Polski spotkali się, aby zawalczyć o tytuł Indywidualnego Mistrza Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Wzrok wszystkich pasjonatów bilarda skierowany był na stolicę województwa świętokrzyskiego również z innego powodu - w tym samym terminie odbywała się jedna z największych imprez sportowych na świecie - World Pool Masters. Kielce zgromadziły zatem śmietankę nie tylko sportu juniorskiego naszego kraju lecz również czołówkę światowego pool bilarda.

Sam udział w Mistrzostwach Polski pozostanie w pamięci zawodników na długie lata bez względu na uzyskany wynik. Nie mniej wspomnień przywoła obraz z sali gier World Pool Masters, mecze, konkretne uderzenia oraz możliwość osobistego uściśnięcia dłoni zawodnikom z całego świata tuż po zakończeniu ich zwycięskiego pojedynku. Gorący doping dla polskich zawodników, rozmowa z nimi... Tego się nie zapomni! Doskonale wiedzą o tym starsi zawodnicy, którzy w 2006 roku znaleźli się w Warszawie podczas turnieju World Pool League. Będąc w Kielcach, odżyły ich stare wspomnienia i oczywiście przybyły kolejne.

Tak wspaniałej ceremonii otwarcia nie miały chyba żadne inne juniorskie zawody. Punktualnie o godzinie 18 na wielkiej hali sportowej przez tłumnie zgromadzoną publiczność w towarzystwie wielu kamer zostali przywitani oni,  młodzi bohaterowie. Zawodnicy uczniowskich klubów sportowych na każdym kroku pokazywali jednak, że to wielkie światowe gwiazdy są dla nich najważniejsze. Będąc uczestnikami Mistrzostw Polski nie przestali być kibicami, jednymi z najwierniejszych. Z wielkimi banerami, flagami, balonami i najróżniejszymi gadżetami będącymi symbolami danego kraju, ubrani w charakterystyczne barwy danej narodowości oklaskiwali swych idoli.

W tym momencie w głowie wielu zawodników pojawiło się kolejne marzenie - uczestniczyć w tak wielkich turniejach jak ten, którego teraz są obserwatorami a przede wszystkim tak wspaniale grać w bilard.

W sobotę punktualnie o godzinie 8:30 w Kieleckim Centrum Bilardowym rozpoczęła się rywalizacja pupili, równolegle w klubie bilardowym Focus swe pojedynki rozpoczęły dziewczęta. Emocji nie brakowało, zawodnikom towarzyszył uśmiech zwycięstwa i łzy porażki. Po południu do walki przystąpili juniorzy jednakże najważniejsze pojedynki zostały rozegrane dopiero w niedzielę.

W kategorii dziewcząt reprezentantka UKS Bila Zduny Marzena Wachowiak nie dała szans innym zawodniczkom. Dopiero w ćwierćfinale musiała uznać wyższość zawodniczki klubu UKS PROMYK Czerniewice - Żanety Foniok i zajęła ostatecznie bardzo wysokie V miejsce.

Juniorzy, to właśnie oni byli sprawcami największych niespodzianek. Gdyby obstawiać ich wyniki u bukmachera niewielu byłoby  zwycięzców. Swe zmagania, nie dochodząc do rundy pucharowej, zakończyło wielu zawodników typowanych na zwycięzców. Aż, a w tym przypadku może i tylko, piąte miejsce przypadło Kamilowi Szymanowskiemu i Karolowi Wiatrakowi z UKS Bila Zduny.

Po zakończonych pojedynkach finałowych oraz ustaniu braw i gratulacji, którym nie było końca zawodnicy UKS Bila Zduny wraz z trenerami Iloną i Pawłem Galeja  udali się na do hali sportowej by obserwować zmagania najlepszych bilardzistów podczas Word Pool Marters.

Anita w czołówce Polskich bilardzistek

W niedzielę 16.09.2012 r. w klubie Frame w Łodzi odbył się trzeci turniej z cyklu Cleaner Junior Tour w pool bilard. Ten turniej okazał się bardzo udany dla bilardzistki UKS Bila Zduny Anity Radzimińskiej.

W trzeciej odsłonie dziewczęta grały w odmianę 9-bil, a chłopcy w 14/1. Łącznie zagrało blisko 90 młodych bilardzistów. Anita rozpoczęła turniej niezbyt udanie ulegając w pierwszym pojedynku A. Łuczyńskiej z UKS Dąbrowa Łódź 3:2. Jednak po tej przegranej szybko otrząsnęła się z porażki i w kolejnym pojedynku pokonała S. Najkowską 3:1. Następne mecze były już serią zwycięstw zdunowskiej bilardzistki. Wygrała z J. Chłodzinską 3:2, M. Bonek 3:1, K. Piepiórka 3:0. W ćwierćfinale pokonała w ładnym stylu A. Chabowską z Dąbrówki Tczewskiej 4:1.  Dopiero w półfinale musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej zawodniczki z UKS 13 Joker Tomaszów Maz. Darii Kobackiej i przegrała 2:4. Dzięki wspaniałej postawie na turnieju awansowała do pierwszej ósemki bilardzistek w kraju.

Pozostałe bilardzistki ze Zduny Magdalena Konrady i Weronika Karwik zajęły 17 miejsce.

W kategorii chłopców z dobrej strony pokazał się Kamil Szymanowski . Dzięki dobrej grze w drugiej części turnieju wszedł do rundy pucharowej turnieju gdzie przegrał nieznacznie  z P. Giedyk 40:35. Karol Wiatrak i Konrad Witek nie awansowali z fazy grupowej turnieju.
Powered by Joomla!®. Designed by: joomla 1.7 templates hosting Valid XHTML and CSS | Joomla templates.