Artykuły

Weronika i Czarek zwycięzcami ligi.

• Drukuj

W sobotę 29 listopada 2014 r. miała miejsce czwarta odsłona Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligii Bilardowej. W rozgrywkach oprócz Akademii Bilardowej Rokietnica, UKS Sowinka z Sowiny Błotnej, ZS nr 14 z Wrocławia, gospodarzy – UKS Bila Zduny wzięli udział zawodnicy z Czech i Słowacji – Maple Pool Club Pardubice i 1.BC Liptovský Hrádok. Turniej stał się turniejem międzynarodowym. Ze względu na dużą liczbę uczestników turniej rozgrywano w dwóch salach – w Zespole Szkół w Zdunach oraz w BILI Krotoszyńskim Centrum Bilardowym.
Turniej rozgrywano w odmianę 9 – bil do 3 wygranych partii. Wiele pojedynków było bardzo wyrównanych i emocje z jakimi zmagali się młodzi bilardziści często zwyciężały. Tylko najlepsi, potrafili opanować swoje emocje i znaleźli się w półfinałach.
W kategorii juniorek w pierwszym półfinale Anita Radzimirska pokonała Magdalenę Konrady (obydwie UKS BILA) 4:3 a w drugim Weronika Karwik (UKS BILA) pokonała Agnieszkę Kolecką (Akademią Bilardowa Rokietnica) 4:1. W finale Weronika Karwik pokonała Anitę i została ponownie Mistrzynią Wielkopolski w pool bilardzie.
W juniorach Krzysztof Kaczmarek (Akademia Bilardowa Rokietnica) wygrał z Radkiem Musilem (Maple Pool Club Pardubice) 4:2 a Czarek Jarosz (UKS BILA) Michala Javůrka (Maple Pool Club Pardubice) 4:0. W finale lepszy okazał się Czarek i został Mistrzem Wielkopolski w pool bilardzie.
Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy Starostwu Krotoszyńskiemu za ufundowanie nagród i pucharów na cały cykl turniejów.